Szaxofonverseny

A VII. Országos Szaxofonverseny eredménye

"Mini" korcsoport.

I. díj. - Kiss Hunor - Pécsi Liszt Ferenc Zeneiskola - Alapfokú Művészeti Iskola, Tanára: Járemko Igor

I. díj. - Nagy Lőrinc - Fekete László Zeneiskola Tiszafüred- Alapfokú Művészeti Iskola Tanára: Bíró Ágnes

II. díj. - Gombos Péter - Vásárosdombói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tanára:Elek Péter

III. díj. -Osztás Tamás Zsombor - - Széptan Alapfokú Művészeti Iskola Mádi Tagintézménye - Tanára: Osztás Tamás

I. korcsoport.

I. díj. - Szendrői- Kiss Johanna - Overtones Alapfokú Művészeti Iskola Tanára: Szendrői Zsuzsanna

I. díj. - Kocsis Ábris - Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskola Szentendre - Nagy Viktor

II. díj.Ficsura Leon - Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola Tanára: Szabó Ferenc

II. díj. Komatina Ivan - Solti György Zenei Alapfokú Művészeti Iskola - Tanára: Jakab János

III. díj - Farkas Katica - Pilisvörösvári Cziffra György Alapfokú Művészeti Iskola - Tanára: Szerémi Márko

Különdíj: Szendrői - Kiss Johanna -Overtones Alapfokú Művészeti Iskola Pécsi Kirendeltsége, és tanára Szendrői Zsuzsanna - a Kiss Szabolcs: Álom c. mű ősbemutatójának előadásáért és betanításáért 

II. korcsoport:

I.díj: Tóth Márton Máté - Würth Ádám Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, tanára Ótus László

II.díj: Bakos Bence - Felsőtárkányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, tanára Szabó Dávid

II.díj: Csontó Norbert Renátó - Békéscsabai Bartók Béla Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, tanára Soós János

III. díj: Kocsis Barnabás János - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Szombathely, tanára Kerti Áron

III. díj: Makrai Viktória - Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola Hódmezővásárhely, tanára Szabó Csaba

III. díj: Medvegy Dóra Napsugár - Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola Alapfokú Általános Iskolája Békés, tanára Demjén Gábor

Különdíj: Imre Lili -Teleki-Wattay Művészeti Iskola Pomáz, és tanára Pozsár Eszter- a Pozsár Eszter: Eső után mű ősbemutatójának előadásáért és betanításáért 

III. korcsoport:

I. díj: Fáy Lukács - Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskola Szentendre - Tanára Nagy Viktor

II. díj - Somogyi levente - Kecskeméti M.Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola - Tanára:

Molnár Pál

III. díj - Horváth Réka - Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola - Sárvár Tanára: Németh Kornél

III. díj -Szántóy Domonkos Márk - Pécsi Liszt Ferenc Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola - Tanára: Járemko Igor

IV. Korcsoport:

I. díj A zsűri nem adott ki díjat.

II. díj Barcs Bálint - Hubay Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola, tanára: Badó István

II. díj. Szél Viktória Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Tanára: Benk Ágota Barbara

III. díj: A zsűri nem adott ki díjat.

Az első helyezettek 15.000 Ft Fon-trade vásárlási utalvány és egy szaxofon figurát, a második helyezettek 15.000 Ft-os Fon-trade vásárlási utalványt, a harmadik helyezettek 10.000 Ft-os vásárlási utalványt kaptak.

A zsűri a kiváló felkészítő munkáért a következő tanárokat részesíti kotta jutalomban az EMB felajánlásában:

Bíró Ágnes Fekete László Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tiszafüred

Járemkó Igor Pécsi Liszt Ferenc Zeneiskola - Alapfokú Művészeti Iskola

Nagy Viktor Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskola

Ótus László Würth Ádám Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Szendrői Zsuzsanna Overtones Alapfokú Művészeti Iskola Pécsi Kirendeltség

Kiváló korrepetítori munkáért a következő tanárokat részesíti bekeretezett kép jutalomban:

Berentés-Varga Írisz - Pécsi Liszt Ferenc Zeneiskola - Alapfokú Művészeti Iskola

Horváth Attila - Overtones Alapfokú Művészeti Iskola

Lévai Kamilla-  Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola

Szélné Ángyán Krisztina - Hubay Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Szotyori-Nagy Gábor - Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskola

Taraszova Marianna - Fekete László Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola

A VII. Országos Szaxofonverseny programja

november 15. péntek

9.30 Megnyitó

10.00-11.30 - I. korcsoport

12.00-13.00 - "Mini" és IV. korcsoport

Ebéd

14.00-15.00 - III. korcsoport

15.30-16.30 - II. korcsoport (A-K-ig)

17.00-18.00 - II. korcsoport (M-U-ig)

vacsora

19.30 - A zsűri koncertje

Meghívott vendégek: Borbély Mihály és Elek István-szaxofon

Közreműködnek: Mocsári Emma és Tálas Áron-zongora

és Csáki András-gitár

november 16. szombat

9.00 - 10.30 - I. korcsoport

11.00-11.30 - "Mini" és IV. korcsoport

12.00-12.30-III. korcsoport

ebéd

13.30 - 14.15 - II. korcsoport (A-K-ig)

14.45-15.30-II. korcsoport (M-U-ig)

17.00 - Eredményhirdetés - Győztesek gálahangversenye

Értékelés, díjkiosztás, szakmai tanácskozás

A verseny ideje alatt a Fon-Trade Music Kft hangszerkiállítása és vására megtekinthető a kamarateremben. Kottavásárlási lehetőséget biztosít a helyszínen az EMB. 

VII. Országos Szaxofonverseny

2019. november 15-16 - Pomáz

  • 2019. novemberében már hetedik alkalommal kerül megrendezésre az Országos Szaxofonverseny Pomázon, melyre 2019. október 11-ig várjuk a jelentkezéseket. A nevezési lapok mellé kérjük elküldeni a kitöltött nyilatkozatot is. 

Kérjük, a szállás és étkezés megrendelést a versenyen résztvevő iskolák intézzék az alábbi elérhetőségeken:

Teleki-Wattay kastély  - A hotel a verseny helyszínén található.

2013 Pomáz, Templom tér 3. Tel: +36 26/525-610

https://telekikastelyszallo.hu/

Kara - Rákos Hotel - Pomáz  - A hotel a verseny helyszínéhez közel található.

2013 Pomáz, Beniczky u. 63. Tel: +36 26/325-355

VI. Országos Szaxofonverseny eredménye

I. korcsoport.

I. díj: Babai Aletta Borbála (Tóth Aladár Zeneiskola AMI Budapest) Tanára: Szaucsek Szilveszter

I. díj: Havasi Kristóf János (Bartók Béla AMI Bonyhád) Tanára Seleljo Jaroslav

II. díj: Juhász Marcell (Egressy Béni AMI Budapest) Tanára Balogh Gábor

II. díj: Magyary Timót (Liszt Ferenc Zeneiskola - AMI Kaposvár) tanára: Kápolnás Attila

III. díj: Merics Edit (Festetics György Zenei AMI Keszthely) tanára Felföldi Gábor

Különdíj: Havasi Kristóf János (Bartók Béla AMI Bonyhád) Tanára Seleljo Jaroslav a második forduló kötelező darabjának hiteles előadásáért -

Papp Márton (Kecskeméti Kodály Zoltán Ált. Isk. M. Bodon Pál AMI Kecskemét tanára: Molnár Pál a szabadon választott mű kiemelkedő előadásáért

Merics Edit (Festetics György Zenei AMI Keszthely) tanára Felföldi Gábor a szabadon választott mű kiemelkedő előadásáért

II. korcsoport:

I. díj: Durkó Bertalan Tamás (Dr Hepp Ferenc Ált. Isk és AMI - Békés) tanára. Demjén Gábor

I. díj: Oláh Kristóf (Dr Hepp Ferenc Ált. Isk és AMI - Békés) tanára. Demjén Gábor

II.díj: Rákos Júlia (Ács Mihály AMI - Acsád) tanára Kerti Áron

II. díj: Szentkirályi Boldizsár (Városközponti Iskola Liszt Ferenc Zeneiskola - Pécs) tanára: Járemko Igor

III. díj: Berkó Domonkos (Frederic Chopin Zenei AMI - Gödöllő) Tanára: Csányi István

Különdíj: Rákos Júlia (Ács Mihály AMI - Acsád) tanára Kerti Áron - a második forduló kötelező darabjának hiteles előadásáért

III. korcsoport:

A zsűri II. helyezést nem adott ki

I. díj: Gyöngyösi Zsuzsanna ( Dr Hepp Ferenc Ált. Isk és AMI - Békés) tanára. Demjén

III. díj: Szél Viktória (Bargók Béla AMI Budapest Tanára: Benk Ágota

Különdíj: Gyöngyösi Zsuzsanna ( Dr Hepp Ferenc Ált. Isk és AMI - Békés) tanára. Demjén Gábor , a második forduló kötelező darabjának hiteles előadásáért -

IV. Korcsoport:

A zsűri első díjat nem adott ki.

II. díj Tácsik Hunor (Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola -AMI Debrecen) Tanára Csonka László

III. díj: Ditrói Benjamin (Rácz Aladár AMI Budapest )tanára: Jász András

A zsűri a kiváló felkészítő munkáért a következő tanárokat részesíti jutalomban:

Demjén Gábor Dr Hepp Ferenc Ált. Isk és AMI - Békés

Seleljo Jaroszlav - Bonyhádi Általános Iskola Bartók Béla Művészetoktatási Intézményegység - Bonyhád

Szaucsek Szilveszter Tóth Aladár AMI Budapest,

Balogh Gábor Egressy Béni AMI Budapest

Kápolnás Attila Liszt Ferenc Zeneiskola - AMI Kaposvár

Járemko Igor -Városközponti Iskola Liszt Ferenc Zeneiskola - Pécs

Kiváló korrepetítori munkáért a következő tanárokat részesítette jutalomban:

Gál Csaba Dr Hepp Ferenc Ált. Isk és AMI - Békés

Berentés-Varga Írisz Városközponti Iskola Liszt Ferenc Zeneiskola - Pécs

Almazova Natália Kökönyösi Gimnázium Erkel Ferenc AMI - Komló

Seleljo Alexandra Bartók Béla AMI Bonyhád